Poczta: mieczyslaw@amanowicz.pl

 


Usługi Projektowe w Budownictwie


inż. Mieczysław Amanowicz

66-400 Gorzów Wlkp., ul. Sosnkowskiego 21/7
tel. +48 506-606-890
Masz pytanie? Napisz! e-mail: amanowicz@konto.pl mieczyslaw@amanowicz.pl

.:: Start ::.   O mnie   Oferta (zakres usług/uprawnienia)   Realizacje   Kontakt

____________________________________________________________________


O mnie

Dzień dobry.
Nazywam się Mieczysław Amanowicz
. Urodziłem się i mieszkam w Gorzowie Wlkp. Z zawodu jestem inżynierem budowlanym wykonującym funkcję projektanta budowlanego. Od ponad 30 lat zajmuję się projektowaniem konstrukcji budowlanych, inżynierskich, opracowywaniem opinii o stanie technicznym obiektów oraz wykonywaniem projektów architektonicznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych, gospodarczych itp., nadzorami nad budowami...

Studia wyższe na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej specjalność Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie ukończyłem w 1983 r. z wynikiem bardzo dobrym.


Szukasz projektanta konstrukcji budowlanych, biura projektów,

chcesz dokonać adaptacji typówki,

potrzebujesz inwentaryzacji budowlanej,
projektu instalacji sanitarnych
lub kosztorysu budowlanego?

Pełna oferta usług świadczonych przez biuro projektów budowlanych
 

Pracowałem w Gorzowskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego, Pracowni Projektowej Gorzowskiego Kombinatu Budowlanego, Biurze Projektowym Budownictwa Rolniczego "S. Ch.", Biurze Projektowym Budownictwa Rolniczego, a od roku 1990 prowadzę własną działalność gospodarczą w zakresie projektowania pod nazwą Usługi Projektowe w Budownictwie.

Współpracowałem przy opracowywaniu projektów z wieloma architektami, konstruktorami, instalatorami...

W trakcie ponad 30 letniej pracy zawodowej poznałem wielu projektantów z różnych branż : architektury, konstrukcji, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych, technologicznej . W związku z tym przy realizacji zleconego projektu nie ma na ogół problemu ze skompletowaniem całego zespołu projektowego złożonego ze specjalistów różnych branż.

Na początku projektowałem w sposób tradycyjny tzn. przy desce kreślarskiej, wykreślałem tuszem na kalkach technicznych, obliczenia przeprowadzałem na zwykłym kalkulatorze, pisałem przy użyciu maszyny do pisania itd. 
Od wielu lat projekty wykonuję w sposób elektroniczny przy użyciu komputera klasy PC wyposażonego w sporą ilość drogich, bo legalnych programów komputerowych służących do kreślenia rysunków technicznych, obróbki grafiki, przeprowadzania obliczeń statyczno - wytrzymałościowych konstrukcji, wykonywania opisów technicznych i innych celów.

Wykonałem bardzo wiele projektów budynków mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych, hal stalowych, drewnianych i mieszanych, kominów; adaptacji (zwłaszcza adaptacji poddaszy na mieszkania), rozbudowy, przebudowy, nadbudowy najrozmaitszych obiektów od budynków gospodarczych do pokoszarowych; projektów zmiany sposobu użytkowania całych obiektów oraz ich części; przystosowywałem do warunków miejscowych wraz ze zmianami wiele projektów typowych i powtarzalnych; wykonywałem opinie o stanie technicznym wraz z określeniem możliwości zmian w rozmaitych budynkach i obiektach; orzeczenia techniczne; nadzory autorskie i inwestorskie; przeglądy techniczne budynków coroczne i pięcioletnie, inwentaryzacje budowlane rozmaitych obiektów, kolorystyki elewacji i inne ...

Zobacz:
Oferta - biura projektów Gorzów Wielkopolski, instalacje sanitarne, adaptacja projektów typowych kosztorysowanie, inwentaryzacje budowlane, usługi projektowe

 

Masz pytania? Napisz do mnie!
 
Masz pytanie? Napisz! e-mail: amanowicz@konto.pl mieczyslaw@amanowicz.pl

amuś 2007-2016